Bartosz Paziewski

„Już jako półtoraroczne dziecko usiadł  za kierownicą trzybiegowego, zasilanego akumulatorem Jeepa. W wieku 4 l at poraz pierwszy poprowadził profesjonalny crossowy motor Yamaha, a odwaga i zapał do motoryzacji zaskakiwała nie tylko jego rodziców. Dwa lata później,w roku 2008 Bartosz z u wagi na bezpieczeństwo przesiadł się na quada, od którego nie można było już go oderwać…”

Jak to było dalej?

Kolejne kroki w wyścigowej przygodzie Bartek stawiał w zawodach kartingowych organizowanych przez Kart Arenę – Lidze Kartingowej. Odnosząc sukcesy, podjęto decyzję by Bartek zaczął brać udział w profesjonalnych wyścigach kartingowych, czyli cyklu Easykart 60, przeznaczonych dla najmłodszych zawodników. Później Bartek dołączył do kategorii Mini Rok oraz Młodzik 60. Bartek szybko się odnalazł i osiągał sukcesy. W 2015 roku Bartek wystartował w jeszcze bardziej profesjonalnej kategorii – Junior Rok. Mimo stosunkowo niewielkiego doświadczenia, Bartosz wielokrotnie ukończył wyścigi na podium.

W 2016 r. jako 14-letnek wystartował w wyścigach samochodowych KIA Lotos Race. Tam rywalizował ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami.  Jego talent, pasja i sportowy duch spowodował, że końcówka sezonu dla Bartosza była dla niego nagrodą, gdyż wygrał wyścigi podczas dwóch finałowych rund sezonu na czeskim torze Most, oraz zdobył I. miejsce na legendarnej świątyni szybkości – torze Monza.

Więcej: tutaj

Wypowiedź Bartka po II. rundzie: tutaj

W 2017 r. Bartosz wziął udział w niemieckiej serii wyścigowej Renault Clip Cup Central Europe pod okiem doświadczonego i ukoronowanego zespołu Seyffarth Motorsport. Jako 15-latek trzykrotnie stanął na podium, z czego dwa razy – I. miejsce. Niewiele by brakowało, a Bartosz ukończył sezon z tytułem WiceMistrza.

Filmy z przejazdów: tutaj

Filmik z treningu na symulatorze dostępny jest tutaj i post z fb tutaj

Sezon 2018 Bartosz ściga się w Audi R8 LMS GT4 Cup w zespole Seyffarth Motorsport. Będzie kierował tylnonapędowym samochodem o mocy prawie 500 koni mechanicznych.

Bartek swój talent i pasję rozwija pod czujnym okiem byłego Mistrza Świata Audi R8 – Mateusza Lisowskiego.

My wiemy, że Bartosz Paziewski będzie Mistrzem Świata! Obserwujcie sukcesy, kibicujcie i wspierajcie. Nie ma nic cenniejszego dla sportowca jak doping!

Więcej o Bartku przeczytacie w jego portfolio – tutaj.